Psühholoogiline nõustamine on mõeldud üliõpilaste toetamiseks nii õppimises kui ka isiklikus elus ette tulevate raskuste korral. Nõustamisele võivad tulla kõik Tartu Ülikooli üliõpilased (ka doktorandid), sh Pärnu ja Narva kolledži, Viljandi kultuuriakadeemia ning õigusteaduskonna Tallinna osakonna üliõpilased. Nõustamine on Tartu Ülikoolis tasuta.
Ülikooli psühholoog pakub abi, kui sul on küsimusi või probleeme seoses
NB! Aegu saab broneerida kuni 30 päeva ette, iga päev avanevad uue päeva ajad. Üldjuhul pakume esmast nõustamist kuni 5 kohtumist.
Tartus saad ülikooli psühholoogi juurde aja broneerida siin (NB! Kasuta broneerimisel ut-meiliaadressi, eesnimi.perenimi@ut.ee):
Kolledžites:
Pärnus kirjuta anne.tullus@ut.ee
Viljandis kirjuta kertu.utt@ut.ee
Narvas kirjuta anu.leuska@ut.ee
Kord õppeaastas viiakse Tartu Ülikooli nõustamiskeskuses läbi grupinõustamist õppekeskkonnas esineva ärevusega toimetuleku toetamiseks. Keskendutakse õppekeskkonnas esinevale ärevusele (eelkõige eksami- ja esinemisärevusele), kuid omandatavad oskused on üle kantavad ka teistesse eluvaldkondadesse.
Grupinõustamisel saab uurida oma ärevust, sellega seonduvaid mõtteid ja tundeid ning õppida tegelema nii mõtete kui tähelepanu suunamisega. Teemaga grupis tegelemine annab osalejatele kaaslaste näol toe, mis võib aidata leevendada ka esinemisärevust.
Kokku kohtub grupp kuuel korral. Sügissemestril 2024/25 toimuvad kohtumised esmaspäeviti 07.10.–11.11.2024 kell 14.00–16.00. Lisaks toimub jaanuari alguses üks jätkukohtumine.
Grupi suurus on 8-10 inimest. Gruppi pääsevad kiiremad ühendusevõtjad, kellega enne grupinõustamise algust ka individuaalselt vesteldakse, et rääkida lahti ootused ning grupinõustamise formaat. Liitumiseks kirjuta anne.tullus@ut.ee.
Kas koged sageli, et tegemisi on nii palju, et neis on raske isegi orienteeruda, asjad kipuvad jääma viimasele minutile või sootuks tegemata ja mõne tegevuse alustamine või lõpuleviimine lükkub aina edasi hoolimata sellest, kui tähtis see sulle on?
Kui need olukorrad tulevad sulle tuttavad ette ja sa soovid neid edaspidi vähem kogeda ning oled valmis selle saavutamiseks panustama, ootame sind grupitreeningule “Kuidas saada see jama tehtud?”*.
Grupitreening toimub neljal järjestikusel neljapäevaõhtul (31.oktoobril, 7.novembril, 14. novembril, 21. novembril) kell 17.00-19.30 ning jätkukohtumine 12. detsembril kell 17.00-19.30 TÜ nõustamiskeskuse seminariruumis (TÜ raamatukogu, ruum 454).
Enda treeningule kirjapanekuks täida ankeet siin.
Treening on üles ehitatud praktilistele tegevustele, uute oskuste järkjärgulisele omandamisele ning kaaslastega kogemuste jagamisele. Seetõttu eeldame, et grupitreeningus osalejana:
Loomulikult tuleb elus kõike ette ning kohtumiselt puudumine võib olla paratamatu, kuid kui tead ette, et sa ei saa mõnel korral osaleda või sul ei ole hetkel piisavalt jaksu, et oma elus katsetada sisseharjunud mustrite muutmist, ei pruugi sa treeningust saada kogu võimalikku kasu.
Küsimuste korral palun kirjuta: maarja.sagen@ut.ee või lea.nagirnaja@ut.ee
* Grupitreeningu nimi on saanud inspiratsiooni Dani Donovani raamatust “The Anti-Planner. How to Get Sh*t Done When You Don´t Feel Like It”.
2024/25. õa. sügissemestril alustab taas TÜ nõustamiskeskuses tööd tugigrupp aktiivsus- ja tähelepanuhäirega üliõpilastele (sh doktorandid). Grupis käsitleme erinevaid teemasid ATH-ga seotud raskustest ning nende mõjust õppimisele. Üheskoos leiame ka mõtteid ja ideid raskuste ületamiseks.
Esimene kohtumine toimub kolmapäeval, 30. oktoobril. Kokku on 5 kohtumist kolmapäeviti kl 16-18. Toimumiskohaks on TÜ raamatukogu W. Struve 1–454.
Kohtumised toimuvad 30.10, 6.11, 20.11, 27.11, 4.12.
Kohtumised toimuvad arutelu vormis ning midagi ette valmistama ei pea. Arutelu juhib erivajadustega üliõpilaste nõustaja Kätlin Jaeger. Grupp pakub liikmetele võimaluse oma kogemusi jagada ning üksteist motiveerida kõiges, mis puudutab ülikooli kui ka igapäevaelu.
Kui soovid kohtumisel osaleda, siis kirjuta katlin.jaeger@ut.ee. Kuna grupi piirarv on väike, siis koha saavad 15 esimest registreerujat.
Kui tunned, et oled kriisis ja vajad abi kiiresti, soovitame pöörduda
Kõige kiiremat abi väljaspool ülikooli saad oma perearstilt, kes hindab Su seisundit ja annab esmased ravisoovitused ning vajadusel saatekirja psühholoogilisele nõustamisele.
Esmast tuge võid saada oma lähikondsetelt, perelt, sõpradelt, õpingukaaslastelt, kolleegidelt. Kui sa tunned, et sinu tavapärane toimetulek on häiritud, siis tasub julgelt küsida abi.
Veebi teel pakuvad tasuta psühholoogilist tuge